پانسمان آلژینات بیاتین کلوپلاست
پانسمان آلژینات بیاتین کلوپلاست
پانسمان آلژینات بیاتین کلوپلاست
پانسمان آلژینات بیاتین کلوپلاست
پانسمان آلژینات بیاتین کلوپلاست

پانسمان آلژینات بیاتین کلوپلاست

  • 39,500تومان

  • قیمت بدون مالیات: 39,500تومان
  • کد محصول: پانسمان آلژینات بیاتین کلوپلاست
  • موجودی: 2 تا 3 روز دیگر

پانسمان آلژینات بیاتین کولوپلاست | بیاتین آلژیننات | Biatain Alginate


موارد مصرف

انواع زخم‏های حاد یا مزمن بصورت حفره‏ای یا سطحی با اگزودای متوسط تا زیاد


مکانیزم عمل

بیاتین آلژینات (سیسورب) یک پانسمان از گروه آلژینات‏ها است. آلژینات کلسیم ماده‏ای است که از جلبک‏های دریایی استخراج می‏گردد و بسیار جاذب رطوبت است.

پانسمان بیاتین آلژینات (سیسورب) دارای 85% آلژینات کلسیم و 15% CMC است. آلژینات کلسیم ماده‏ای است که جذب آن نسبت به CMC بیشتر و سریعتر است. ذرات این دو ماده جاذب رطوبت در کنار هم در ساختار منحصربفرد پانسمان بیاتین آلژینات (سیسورب) که بصورت رشته‏های میکروسکوپی در هم تنیده است، قرار گرفته‏اند. هنگامی که بیاتین آلژینات (سیسورب) با اگزودای زخم تماس می‏یابد، ملکول‏های آلژینات کلسیم و CMC طی فرایند تبادل یونی، اگزودا را تا حد اشباع شدن جذب می‏کنند و منبسط می‏شوند. به تدریج یک ژل بسیار نرم و در عین حال منسجم تشکیل می‏گردد که حفره یا بستر زخم را پر میکند. این ژل شرایط درمان مرطوب زخم (Moist Wound Healing) را فراهم می‏کند و همچنین با حفاظت از انتهای آزاد اعصاب درد بیمار را کاهش می‏دهد. ساختار رشته‏های در هم تنیده بیاتین آلژینات (سیسورب) به‏گونه‏ای است که ژل تشکیل شده در آن حبس می‏گردد و این امر از انتشار آن به اطراف و احتمال خیس خوردگی پوست سالم اطراف زخم (maceration) جلوگیری می‏کند.


انواع بیاتین آلژینات (سیسورب)

بیاتین آلژینات (سیسورب) به دوشکل بیاتین آلژینات (سیسورب) و بیاتین آلژینات پرکننده (سیسورب پرکننده) موجود است. بیاتین آلژینات (سیسورب) به شکل ورقه‏های مربعی شکل به ابعاد 10 Ï 10 و 15 Ï 15 سانتیمتری بوده و برای پانسمان زخم‏های سطحی با اگزودای متوسط تا زیاد بکار می‏رود. بیاتین آلژینات پرکننده (سیسورب پرکننده) بصورت نواری به عرض 3 و طول 44 سانتیمتری است و برای استفاده در زخم‏های حفره‏ای بسیار مناسب است.


ویژگی های کاربردی

· این پانسمان‏ها حتی در زمان اشباع کامل، انسجام و یکپارچگی خود را حفظ می‏کنند و تعویض آنها یکپارچه و بدون بجا گذاشتن رشته‏ها و بقایا در زخم است.

· پانسمان‏های بیاتین آلژینات (سیسورب) قابل برش بطول و شکل دلخواه است.

· هنگام استفاده از بیاتین آلژینات (سیسورب) پرکننده در زخم‏های حفره‏ای، نباید حجم حفره را با آن پر نمود و بهتر است حداقل نیمی از فضای حفره را برای منبسط شدن پانسمان و ژلی که به‏دنبال جذب اگزودا تشکیل می‏گردد، خالی گذاشت.

· این پانسمان‏ها غیر چسبنده هستند و نیاز به یک پانسمان ثانویه دارند. در این مورد کامفیل شفاف، کامفیل ضربدری و بیاتین سوپر (آلیون) گزینه‏های مناسبی هستند. معمولا در زخم پای دیابتی در صورت استفاده از بیاتین آلژینات (سیسورب) روی آن پانسمان بیاتین قرار داده، در نهایت پانسمان با بانداژ در موقعیت خود تثبیت می‏گردد.


مواد تشکیل دهنده

(Calcium Alginate (85%), Sodium Carboxy Methyl Cellulose (15%


·         سایز 44×3 پر کننده می باشد


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

برچسب ها: پانسمان آلژینات بیاتین کلوپلاست